Isool - Pájené deskové výměníky tepla - typová řada CB

foto foto foto

Pájené deskové výměníky tepla - typová řada CB

ISOOL, s.r.o. Velkoobchod a maloobchod s izolačním materiálem. V naší nabídce jsou jak technické izolace tak i stavební izolace.

  • Prodej izolačního materiálu k izolaci parovodů, horkovodů, kotelen, výměníkových stanic a průmyslového chlazení.
  • Prodej kvalitní tepelné izolace ze skleněných vláknem od českého výrobce Rotaflex k zateplení a zvukové izolaci střech, vnitřních příček, stěn podlah a stropů. Systém je vhodný pro obytné, průmyslové i zemědělské stavby.
  • Poradenská činnost: srovnání rozdílů mezi možnostmi zateplení, výpočet potřebné tloušťky izolace.


tl_files/isool/DATA/vymeniky/Pajene_vymeniky_CB.jpg

Pájené deskové výměníky tepla - typová řada CB

K vývoji pájených deskových výměníků tepla vedla snaha o konstrukci kompaktní jednotky schopné odolat vysokým tlakům a teplotám. První mědí pájený deskový výměník tepla uvedla Alfa Laval na trh v roce 1977. Díky intenzivnímu výzkumu, vývoji a zkušenostem z instalací po celém světě si v této oblasti i nadále zachováváme svoje vedoucí postavení.

Pájené deskové výměníky tepla jsou vhodné pro řadu aplikací v oblasti centrálního zásobování teplem, vytápění, chlazení a přípravy teplé vody. Jsou rovněž vhodné pro ohřev bazénové vody, solární systémy (toto téma popisuje soubor "Aplikace ohřevu", který naleznete ke stažení mezi odkazy vpravo) a k použití v lehkém průmyslu.

Sortiment výrobků

Pájené deskové výměníky tepla Alfa Laval pokrývají výkony pro vytápění v rozmezí od několika kW do několika MW.

Výměníky Alfa Laval přinášejí maximální účinnost přenosu tepla pro každou aplikaci, k dispozici jsou typy s různými rozměry a počtem desek. Vysoce kompaktní konstrukce umožňuje snadnou instalaci výměníků i v místech, kde je k dispozici jen omezený prostor. V sortimentu Alfa Laval je k dispozici velké množství volitelných připojení a příslušenství jako jsou podlahové stojany, závěsné rámy nebo několik druhů izolací.

Výhody pájených deskových výměníků tepla při použití v aplikacích vytápění a přípravy teplé vody

  • vysoká účinnost prostupu tepla i při nízkém středním logaritmickém teplotním spádu (LMTD)
  • jejich vysoká kompaktnost zaručuje snadnou instalaci i v místech s omezeným prostorem
  • pájka ve srovnání s těsněním u rozebíratelných výměníků odolává vysokým teplotám a vysokým tlakům
  • výměníky se standardním počtem desek jsou skladem, díky čemuž jsou zabezpečeny krátké dodací lhůty

Princip funkce pájených deskových výměníků tepla

Pájené deskové výměníky tepla jsou tvořeny souborem desek lisovaných z plechu vysoce kvalitní nerezové oceli. Zvlnění desek zabezpečuje vysoký prostup tepla a zároveň zvyšuje jejich tuhost. Desky jsou k sobě poskládány tak, aby mezi nimi vznikly kanály do kterých je vstupními otvory v rozích desek distribuována teplonosná kapalina. Každá deska je obtékána primárním médiem z jedné strany a sekundárním médiem ze strany druhé, přičemž dochází k prostupu tepla. Měděná pájka vzájemně spojuje desky nejen po jejich obvodu, ale i ve všech styčných místech sousedících desek. Díky tomu jsou pájené výměníky tepla schopné odolat vysokým teplotám (až 225 °C) a vysokým tlakům (až 49 bar).

Izolace

Izolace chrání svazek desek výměníku, omezuje sálání tepla a únik vlhkosti v místě, kde je výměník provozován. Má rovněž bezpečnostní funkci jako ochrana před popálením v případě dotyku. V závislosti na teplotních požadavcích jsou pro většinu typů výměníků k dispozici dva typy izolace, jejíž montáž a demontáž je velmi jednoduchá.

Opory a montážní podpěry

Výměníky typu CB30 a větší jednotky mohou být dodány s montážními podpěrami vyrobenými z galvanizované oceli, které usnadňují instalační práce a omezují pnutí v připojeném potrubí na minimum. Výměníky typů CB30 a CB52 lze zavěsit na stěnu s použitím standardního rámu, nebo připevnit k podlaze. CB200, CB300 a CB400 jsou vždy dodávány s oporami a se závěsným okem, aby byla zajištěna jejich bezpečná a funkční instalace.

 

Informace ke stažení