Isool - Rozebíratelné deskové výměníky tepla

foto foto foto

Rozebíratelné deskové výměníky tepla

ISOOL, s.r.o. Velkoobchod a maloobchod s izolačním materiálem. V naší nabídce jsou jak technické izolace tak i stavební izolace.

  • Prodej izolačního materiálu k izolaci parovodů, horkovodů, kotelen, výměníkových stanic a průmyslového chlazení.
  • Prodej kvalitní tepelné izolace ze skleněných vláknem od českého výrobce Rotaflex k zateplení a zvukové izolaci střech, vnitřních příček, stěn podlah a stropů. Systém je vhodný pro obytné, průmyslové i zemědělské stavby.
  • Poradenská činnost: srovnání rozdílů mezi možnostmi zateplení, výpočet potřebné tloušťky izolace.


Rozebíratelné deskové výměníky tepla Alfa Laval

tl_files/isool/DATA/vymeniky/Rozebiratelne_vymeniky.jpg

 jsou klíčovými komponenty při ohřevu, chlazení, rekuperaci tepla a kondenzaci par v řadě průmyslových aplikací. Využívají se rovněž u systémů centrálního zásobování teplem, vytápění, přípravy teplé vody, solárních systémů, ohřevu bazénové vody a v aplikacích využívajících geotermální vodu.

Modelová řada těchto výměníků tepla Alfa Laval splňuje veškeré požadavky na ohřev, od nejmenších až po největší výkony. Díky stavebnicové konstrukci je možné vyrobit skládané výměníky tepla přesně na míru podle specifických požadavků dané aplikace.

Výhody rozebíratelných deskových výměníků tepla

  • konstrukce skládaných výměníků umožňuje jejich rozebrání z důvodu inspekce, údržby, mechanického čištění apod.
  • možnost změny parametrů výkonu a funkce výměníku přidáním nebo odebráním desek
  • vysoká účinnost prostupu tepla i při nízkém středním logaritmickém teplotním spádu (LMTD)
  • vysoká kompaktnost rozebíratelných výměníků zaručuje snadnou instalaci a malý zástavbový prostor
  • výběr z různých druhů těsnění přesně dle požadavků dané aplikace.

Konstrukce a princip funkce rozebiratelných výměníků tepla

Rozebiratelný deskový výměník tepla sestává ze svazku skládaných tenkých profilovaných kovových desek se vstupními otvory pro průchod dvou kapalin - médií, mezi kterými dochází k výměně tepla.

Jednotlivé desky jsou opatřeny těsněním. Svazek desek je vložen mezi pevnou rámovou desku a pohyblivou přítlačnou desku a je stlačen pomocí stahovacích šroubů. Díky zavěšení v rámu na horní nosné tyči a díky spodní vodicí tyči jsou desky udržovány ve správné poloze. Zvlněný povrch desek vytváří kanálky, podporuje turbulenci a vytváří opěrné body. Svazek tak odolává rozdílu tlaků na obou stranách. Každá deska je obtékána primárním médiem z jedné strany a sekundárním médiem ze strany druhé. Mezi jednotlivými médii tak dochází k prostupu tepla. Připojení jsou umístěna buď v rámové desce nebo v rámové i přítlačné desce v návaznosti na požadavcích aplikace. Plně protiproudé uspořádání toku obou médií zajišťuje největší možnou účinnost přestupu tepla.

Materiály desek rozebiratelných výměníků a připojení

Desky lze zhotovit téměř ze všech lisovatelných materiálů. Nejběžnějšími materiály jsou: nerezová ocel AISI 304, AISI 316 a titan. Připojovací hrdla se spojovacím šroubením se dodávají z nerezové oceli a z titanu, a pro některé výměníky také z konstrukční oceli. Připojovací příruby jsou buď s výstelkou (gumovou, nerezovou, titanovou případně jinou v závislosti na typu materiálu desek) nebo bez výstelky.

Těsnění

Dlouhá a prověřená životnost těsnění Alfa Laval je výsledkem dlouhodobého vývoje a ověřovacích zkoušek těsnicích materiálů v daných aplikacích. Těsnění pro výměníky jsou vyráběna z NBR nebo z EPDM pryží a v případe potřeby i z vitonu. Přesná geometrie těsnění je zajištěna jednostupňovým odléváním. Naše těsnění se stříškovitým profilem zajišťují vysokou těsnicí schopnost a snižují tím riziko netěsností na minimum. Drážky v deskách a profil těsnění do sebe dokonale zapadají, tím je těsnění udržováno v přesné poloze a nehrozí nebezpečí jeho vyboulení ven z desky. Tvarování drážek pro těsnění zajišťuje minimální styk mezi těsněním a teplonosným médiem, což je další faktor zvyšující životnost našich těsnění.

Způsoby upevňování těsnění pro rozebiratelné výměníky Alfa Laval jsou zárukou dokonalé funkce. Nasazovací těsnění typu Clip-on lze velmi snadno a rychle měnit. Lepená těsnění se používají v aplikacích, kde se výměníky rozebírají často.

Izolace

K většině modelům rozebiratelných deskových výměníků tepla Alfa Laval je možné jako volitelné příslušenství dodat tepelnou izolaci.

 

Materiály ke stažení