Isool - Deskové výměníky tepla AlfaQ™ s certifikací AHRI

foto foto foto

Deskové výměníky tepla AlfaQ™ s certifikací AHRI

ISOOL, s.r.o. Velkoobchod a maloobchod s izolačním materiálem. V naší nabídce jsou jak technické izolace tak i stavební izolace.

 • Prodej izolačního materiálu k izolaci parovodů, horkovodů, kotelen, výměníkových stanic a průmyslového chlazení.
 • Prodej kvalitní tepelné izolace ze skleněných vláknem od českého výrobce Rotaflex k zateplení a zvukové izolaci střech, vnitřních příček, stěn podlah a stropů. Systém je vhodný pro obytné, průmyslové i zemědělské stavby.
 • Poradenská činnost: srovnání rozdílů mezi možnostmi zateplení, výpočet potřebné tloušťky izolace.


Deskové výměníky tepla AlfaQ™ s certifikací AHRI


tl_files/isool/DATA/vymeniky/AHRI.jpg

Nedostatky ve výkonnosti systémů vytápění, chlazení a klimatizace mohou vést k významnému růstu nákladů na energii. Přitom je nebývá snadné odhalit. Nákup certifikovaných komponentů zaručí, že systém bude fungovat, jak má. Proto mají naše rozebíratelné deskové výměníky tepla AlfaQ™ certifikát AHRI 400.

Výkon deskových výměníků tepla je nyní možné nezávisle ověřovat prostřednictvím certifikátu AHRI 400, který vydává Institut pro klimatizaci, vytápění a chlazení (The Air Conditioning, Heating and Refrigeration Institute - AHRI). Prostřednictvím svého programu certifikace a norem se AHRI snaží zákazníkům pomáhat šetřit energii, zvyšovat produktivitu a chránit životní prostředí. Díky tomuto standardu mohou mít zákazníci po celém světě jistotu, že výkon jejich výměníku tepla bude odpovídat deklarovaným hodnotám výrobce. Ověření výkonu s pomocí certifikátu AHRI 400 je užitečné zejména v aplikacích, jakými jsou předávací stanice chlazení, akumulační zásobníky chladu, datová centra a systémy volného chlazení. 

Výhody certifikovaných výměníků tepla dle AHRI 400

Případnému udělení certifikátu AHRI předchází podrobné ověření veškerých specifikací a údajů o výkonnosti deskových výměníků tepla poskytnutých výrobcem. Jakmile je výrobek certifikován, kupující a uživatelé si mohou být jisti, že:

 • deskový výměník tepla bude vykazovat výkon v souladu s údaji zveřejněnými výrobcem,
 • výkonnost jednotlivých výměníků pro danou aplikaci může být snadno porovnána.

Alfa Laval se certifikačního programu AHRI účastní již více než deset let a po celou dobu má 100% úspěšnost.

Systém certifikace deskových výměníků tepla přináší výhody pro všechny zúčastněné

Koncoví uživatelé

 • Energeticky účinnější systém snižuje provozní náklady během celé doby své životnosti.
 • Snižuje investici díky nižším nákladům na provozní zkoušky a přesnějším výkonovým specifikacím dalších součástí systému.

Projektanti

 • Nezávislá certifikace všech hlavních komponentů umožňuje navržení systému splňujícího kritéria spotřeby energie a teplotních parametrů uvnitř budov.
 • Poskytuje objektivní podklad pro výběr výměníku tepla.
 • Majitele a projektanty zbavuje obav ohledně výkonnosti během instalace a následného provozu.

Dodavatelé

 • Zkrácení doby uvádění do provozu, protože odpadá potřeba provozních zkoušek u jednotlivých komponentů.
 • Zajistí, že všechny certifikované deskové výměníky tepla obsažené v nabídkách budou vykazovat deklarovaný tepelný výkon.
 • Omezuje riziko problémů během instalace a následného provozu.

Deskové výměníky tepla AlfaQ™ - optimální volba

Rozebíratelné deskové výměníky tepla řady AlfaQ™ mají tříletou dobu záruky a splňují většinu běžných i náročných požadavků na přenos tepla. Proto jsou optimální volbou všude tam, kde výkonnost systému hraje zásadní roli.


Katalogový list